Menu

Chateau Petit
Chateau Petit menu

Chateau Petit

Součásti rozlehlého areálu Chateau de Frontiere je moderní a stylový à la carte Restaurant Chateau Petit vybudovaný v těsné blízkosti klasicistní budovy Hraničního zámečku. Restaurant je k dispozici nejen hotelovým hostům, disponuje venkovní zahrádkou a dvěma bowlingovými dráhami. Rovněž zajišťuje zázemí a občerstvení pro návštěvníky venkovního bazénu.

Otevírací doba

Každý den 12:00 – 23:00 V případě zájmu o bowling, pořádání seminářů, firemních či rodinných oslav je možné otevírací dobu individuálně přizpůsobit.

O restauraci

Chateau Petit nabízí pestrou paletu pečlivě připravených jídel, přičemž nabídka jednotlivých pokrmů se mění v závislosti na dostupnosti čerstvých lokálních surovin. Doménou je domácí pečivo, vlastní uzeniny, fermentovaná zelenina, domácí limonády i další speciality. Současně si restaurace zakládá na spolupráci s místními pěstiteli, chovateli a farmáři, přičemž čerstvost surovin a způsob jejich zpracování je prioritou a předpokladem pro dokonalý výsledek. Samozřejmostí jsou ručně zpracovávané bylinky i další suroviny vypěstované na vlastní zahradě či sesbírané v okolní přírodě.

Tým Davida Viktorina

Restaurace skvěle funguje pod taktovkou šéfkuchaře Davida Viktorina, který zde zúročuje bohatě nabyté zkušenosti z oceňovaných brněnských podniků. Davidův um ocenila i Asociace hotelů a restaurací ČR, od niž získal prestižní cenu Restauratér roku 2022. Chateau Petit je současně držitelem ocenění Zlatých lvů hodnocení TopLife Czech, jež jej opakovaně řadí mezi nejlepší restaurace ČR.

Za domem

Venkovní posezení Za domem je umístěné v malém privátním parku za Chateau Petit a jeho dominantu tvoří masivní Chef’s table pro 12 osob. Koncept vychází z exkluzivní nabídky pokrmů servírovaných z vlastní udírny, otevřeného ohně i pece na chléb.

Snídaně

Každé ráno jsou hotelovým hostům nabízeny bohaté snídaně podávané formou švédských stolů, a to v čase 7:00 - 10:00 hod. O víkendech do 10:30 hod. Specialitou jsou produkty založené na vlastní produkci od pečiva přes jogurt až po uzeniny.

Vinotéka

Součástí restaurace je vlastní vinotéka nabízející široký výběr špičkových moravských i zahraničních vín.

Konferenční místnost

V prvním patře se nachází konferenční místnost s kapacitou 50 osob, kde je možné pořádat školení, firemní akce a meetingy. Výborný catering zde zajišťuje právě Chateau Petit.

Venkovní bazén

Restaurace zajišťuje kromě venkovní zahrádky i zázemí pro návštěvníky bazénu, kde v sezóně provozuje koktejl bar s širokou nabídkou alkoholických i nealkoholických drinků. Provoz bazénu dle počasí, a to v letních měsících denně 10:00 - 20:00 hod.

Bowling

Dvě bowlingové dráhy umístěné přímo v restauraci jsou dostatečně oddělené, aby nerušily klidný chod restaurace a zároveň poskytovaly soukromí na oblíbená sportovní klání.